Wyróżnione posty

Zaha zwolnił swojego agenta

13/09/2019

Nie jest tajemnicą, że Wilfried Zaha chce odejść z Crystal Palace do lepszego klubu. Od kilku okienek nie pomógł mu w tym jego agent, więc został zwolniony - donosi The Times.

W szczególności ostatnie okno transferowe przyniosło wiele emocji, gdyż klub potwierdził, że 26-latek złożył wniosek o transfer w Deadline Day. Do przeprowadzenia transakcji z kimkolwiek było oczywiście za późno, lecz wcześniej pojawiali się chętni na naszego wychowanka. Chodzi głównie o Arsenal i Everton, które jednak nie były w stanie spełnić oczekiwań finansowych The Eagles. Wymienione ekipy oferowały około 50-60 milionów funtów z przeróżnymi dodatkami i klauzulami, ale Palace chciał samą gotówkę - konkretnie minimum 80 milionów brytyjskiej waluty i głównie dlatego, że 25% od potencjalnej sprzedaży otrzyma Manchester United, z którego WZ został odkupiony i taki zapis pojawił się w tamtej transakcji. Ale pewnie jesteście ciekawi dlaczego minimum? Bo im bliżej końca okienka tym cena wzrastała. W pewnym momencie mówiło się nawet o 100 milionach, gdy w Anglii transfery nie były już możliwe i ponoć Paris Saint-Germain rozważał wydanie właśnie takich pieniędzy za reprezentanta Wybrzeża Kości Słoniowej jako zastępstwo dla zbuntowanego Neymara. 

 

Dziś Wilf jest wciąż w południowym Londynie i mimo, że gra w podstawowym składzie, to trudno uznać, że jest zadowolony ze swojego obecnego miejsca pracy. Dlatego też postanowił zakończyć współpracę z agentem, Willem Salthousem, który od kilku okienek nie potrafił znaleźć mu nowego pracodawcy i przede wszystkim dogadać się co do konkretnych warunków odejścia z prezesem Crystal Palace, Stevem Parishem. Przewodniczący zarządu pozostaje w negatywnych relacjach z byłym przedstawicielem Iworyjczyka. O sporze na linii Zaha-Salthouse poinformowana została Angielska Federacja, która ma wgląd w umowy zawodników z agentami. Oznacza to więc, że czarnoskóry gracz rozpoczął poszukiwania nowego doradcy, który pomoże mu zimą odejść do topowej drużyny.

 

Urodzony w Abidżanie zawodnik w bieżącym sezonie Premier League zagrał w 4 meczach, w których nie strzelił na razie gola, ani nie zanotował asysty. W minionych rozgrywkach uzbierał jednak 10 bramek i 10 kluczowych podań w 34 występach w czerwono-niebieskiej koszulce.

 

Źródło zdjęcia: cpfc.co.uk

 

Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć cegiełkę do rozwoju Fan Clubu, to możesz nas wesprzeć na: patronite.pl/CPFC_Polska.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.