Wyróżnione posty

Kiely: Hodgson wpaja zawodnikom walkę do końca

Dean Kiely dał nam wgląd do tego jak wygląda codzienna praca w Crystal Palace pod wodzą Roy'a Hodgsona.

48-latek obecnie jest trenerem bramkarzy pierwszej drużyny. W ostatnim wywiadzie dla "Love Sport Radio" powiedział, że ustawienie defensywne Roya jest na poziomie co najmniej światowym.

 

"Jeżeli kiedykolwiek będziecie mieli na tyle szczęścia by zobaczyć trening defensywny Hodgson'a przekonacie się, że nie są to tylko schematy lub trening tylko zawodników defensywnych. Na takich treningach pracuje cała drużyna."

 

"Uważam, że plan gry jaki obraliśmy przeciwko Manchesterowi United był naprawdę imponujący." - dodał.

 

Orły wygrały wówczas na Old Trafford 2-1 po golach Jordana Ayew i Patricka van Aanholta. Było to też pierwsze zwycięstwo Palace z United w erze Premier League. 

 

"Coś co Roy robi bardzo dobrze, to napominanie graczy by walczyć do końca. Często po treningu lub meczu zawodnicy wracają z bólem lub ranami." - opisał jedną z cech doświadczonego menedżera.

 

"Wiele się mówi o tym ile wydajemy lub o naszych ruchach na rynku transferowym, lecz naprawdę imponującą jak dla mnie rzeczą u Roy'a jest to, że w ogóle się tym nie przejmuje. Skupia się na tym co ma i na zawodnikach, których ma. Wie, że w obecnych czasach w futbolu dużo zależy od trenera."

 

The Eagles w letnim oknie transferowym sprowadzili 5 zawodników, lecz większość z nich przyszła na Selhurst Park na zasadzie wolnego transferu lub wypożyczenia. Tylko wspomniany Ayew oraz James McCarthy trafili do południowego Londynu w rozliczeniu gotówkowym. Jednak zapłaciliśmy za ten duet ledwie 5,5 miliona funtów, co w porównaniu do większości ekip z ligi jest bardzo niską kwotą. 

 

"Roy przyglądał się zawodnikom przed sezonem, ich postępom oraz umiejętnościom. Obecna paczka zawodników tworzy z nas solidny zespół w lidze. Postaramy osiągnąć jak najwięcej możemy." - skwitował na koniec były bramkarz m.in. York City, czy też Charlton Athletic.

 

Źródło zdjęcia: cpfc.co.uk

 

Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć cegiełkę do rozwoju Fan Clubu, to możesz nas wesprzeć na: patronite.pl/CPFC_Polska.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.