Wyróżnione posty

Oceny pomeczowe vs. Manchester United

Crystal Palace w sobotnim meczu z Manchesterem United na Old Trafford nie pokazał wielkiego futbolu, ale był ultra skuteczny i wykorzystał błędy rywali. Dzięki temu mogliśmy cieszyć się ze zwycięstwa 2-1. Którzy zawodnicy zagrali najlepiej?

Vicente Guaita – 8/10 – Co prawda hiszpański golkiper nie zachował czystego konta (strzał Jamesa nie do obrony), jednakże ogólnie nie raz nas uratował. Tym bardziej, że głównie skupialiśmy się na twardej defensywie. Uszanowanie za ten mecz!

Joel Ward – 7/10 – O dziwo dość pozytywny występ prawego obrońcy. O dziwo, bo zwykle przyzwyczaja nas do mocno średnich meczów. Tym razem nad wyraz stabilnie, trzymał linię oraz przyzwoicie odbierał.

Gary Cahill – 5/10 – Trzymał naszą linię obrony w ryzach, ale czasami jego zagrania doprowadzały nas do zawału. Do spółki z Kellym zawalił bramkę na 1-1 oraz mógł wylecieć z boiska z czerwoną kartką za faul przed polem karnym w pierwszej połowie.

Martin Kelly – 5/10 – Casus Cahilla. Po jego pojedynku z Marcusem Rashfordem w 80. minucie sędzia rozważał karnego, jednak na nasze szczęście nie był odgwizdany. W kilku innych sytuacjach też mógł lepiej się zachować i grać mniej nerwowo.

Patrick Van Aanholt – 9/10 - MOTM – Ewidentny piłkarz meczu. Pewność w obronie i decydująca bramka doliczonym czasie gry po akcji, którą sam wyprowadził. Jak by powiedziano po londyńsku – outstanding performance. Coś pięknego.

Luka Milivojević, James McArthur oraz Cheikhou Kouyate – wszyscy 6/10 – Ogólnie średnio spisywała się nasza linia pomocy w tym spotkaniu. Nie była ona zbyt widoczna, po prostu gdy mieli już piłkę przy nodze (albo ją odbierali) to zazwyczaj podawali do najbliższego rywala. Dodatkowo Milivojević sprokurował karnego, którego ostatecznie nie wykorzystał Rashford. Od środkowych/defensywnych pomocników wymaga się już więcej niż tylko odbieranie piłki.

Jeffrey Schlupp – 8/10 – Przyzwoity występ, kilka udanych dryblingów, dużo walki. Do tego asysta przy golu Jordana Ayew – naprawdę solidnie.

Wilfried Zaha – 7/10 – Nasz wychowanek w pierwszych kilkunastu minutach był kompletnie niewidoczny. Jednakże im później, tym lepiej. Szczególnie zaimponował nam przy wyrolowaniu Ashleya Younga trzy razy w jednej akcji. Pozytywnie, ale wymagamy od niego zdecydowanie więcej.

Jordan Ayew – 8/10 – Z racji tego, że grał najwyżej ze wszystkich, to nie zawsze był widoczny, jednakże zrobił to, co miał zrobić – strzelił bramkę. Przy okazji potrafił przetrzymać piłkę i rozegrać ją z kolegami. Udany występ reprezentanta Ghany.