Wyróżnione posty

Jak Wan-Bissaka radzi sobie w United?

Latem nasz wychowanek, Aaron Wan-Bissaka zamienił Crystal Palace na Manchester United za rekordową kwotę 50 milionów funtów. Przed meczem Orłów z Czerwonymi Diabłami postanowiłem sprawdzić, jak spisuje się nasz były piłkarz w nowym zespole.

Zapytałem kilku kibiców United, co sądzą o dyspozycji nowego nabytku. Najczęściej padające odpowiedzi to:

 

- „Fantastyczny”

- „Zawodnik kompletny”

- „Świetny transfer”

 

I gdy spojrzałem na statystyki Anglika, to te słowa są jak najbardziej na miejscu – 73% udanych odbiorów czy 6 wybić – w skali ligi naprawdę robi to wrażenie. Do tego Anglik jest świetny w pojedynkach 1v1 – stosunek wygranych do przegranych wynosi 20-6.

 

Ogólnie rzecz biorąc, jest to poziom znacznie wyższy niż ten prezentowany przez naszego aktualnego prawego defensora, Joela Warda – dla porównania, on dał radę odebrać piłkę w zaledwie 57% sytuacji. Poza tym Aaron jest skuteczniejszy w ofensywie – Joel nadal nie wykonał celnego dośrodkowania w tym sezonie, podczas gdy AWB zrobił to już dwa razy. Poza tym młodzieżowy reprezentant Anglii wykonuje średnio 63 podania na mecz, podczas gdy Ward robi to zaledwie 37 razy.

 

Podsumowując – szkoda, że AWB nie został u nas. Jednakże nasz wychowanek rozkwita w nowych barwach, a na Old Trafford przyszedł, szanując swój były klub za przetarcie szlaków. Niemniej dzisiaj liczymy tylko na zwycięstwo Orłów niezależnie od tego, jak Aaron się zaprezentuje! 

 

Źródło zdjęcia: cpfc.co.uk

 

Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć cegiełkę do rozwoju Fan Clubu, to możesz nas wesprzeć na: patronite.pl/CPFC_Polska.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.