Wyróżnione posty

Oficjalnie: Henderson dołączył do Crystal Palace

06/07/2019

Gdy z Crystal Palace pożegnał się Julian Speroni wiadome było, że klub będzie szukać bramkarza na pozycję numer 3. Został nim Stephen Henderson, który podpisał roczną umowę.

31-latek po tym jak wygasł jego kontrakt z Nottingham Forest pozostawał bez klubu i trafił na Selhurst Park na zasadzie wolnego transferu. W minionym sezonie w barwach The Reds zagrał tylko 3 mecze, puścił w tym czasie 4 bramki i raz zachował czyste konto. Na swoim koncie ma 8 występów w reprezentacji Irlandii do lat 21. Kilkukrotnie był też powoływany do dorosłej kadry, ale nie udało mu się nigdy w niej zadebiutować. Doświadczony golkiper będzie tanią (jego wymagania finansowe są niskie) opcją rezerwową i zajmie miejsce wspomnianego Speroniego, który od dłuższego czasu pełnił rolę strażaka i był wyłącznie rywalem Vicente Guaity i Wayne'a Hennesseya na treningach. Henderson wziął już udział w piątkowym treningu z nowymi kolegami i uda się z Palace na zbliżający się wielkimi krokami Uhrencup do Szwajcarii. 

 

Irlandczyk, który jest wychowankiem Aston Villi w swojej karierze poza Forest występował także w takich klubach jak Yeovil Town, Bristol City, York City, Weymouth, Wycombe Wanderers, Aldershot Town, Portsmouth, West Ham United, Ipswich Town, Bournemouth oraz Chartlon Athletic. Najczęściej były to jednak wypożyczenia - w sumie w tych wszystkich klubach zagrał w 174 spotkaniach. 

 

Źródło zdjęcia: cpfc.co.uk

 

Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć cegiełkę do rozwoju Fan Clubu, to możesz nas wesprzeć na: patronite.pl/CPFC_Polska.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.