Wyróżnione posty

Hennessey może zostać zawieszony za kontrowersyjny gest

24/01/2019

Wayne Hennessey został oskarżony za dokonanie rzekomego nazistowskiego gestu - możemy przeczytać oświadczenie na twitterowym koncie Football Association.

32-latek wykonał niefortunny wymach ręką podczas klubowej kolacji po pucharowym zwycięstwie z Grimsby Town (1-0). Zdjęcie na swoim insta story umieścił... Niemiec, Max Meyer. Ironia losu. 

 

Reprezentant Walii został oskarżony o naruszenie zasady E3 regulaminu FA. Zasada ta oznacza, że było to nadużycie i / lub obraźliwe i / lub niewłaściwe i / lub postawiło angielski futbol w złym świetle. Dalej twierdzi się, że stanowi to pogwałcenie zaostrzone, które jest zdefiniowane w podpunkcie 2 zasady E3 , ponieważ zawiera odniesienie do pochodzenia etnicznego i / lub rasy i / lub religii i / lub przekonań. Hennessey ma czas do 31 stycznia 2019 roku, aby odpowiedzieć na zarzut. 

 

"Wczoraj wieczorem mieliśmy z kolegami z drużyny wspólną kolację, podczas której zapozowaliśmy do grupowego zdjęcia. W pewnym momencie pomachałem i krzyknąłem do osoby wykonującej fotografię, by się pospieszyła. Jednocześnie przyłożyłem drugą dłoń do ust, by mój głos było lepiej słychać. Po czasie zwrócono mi uwagę na to, że klatka uchwycona przez aparat sprawia wrażenie, jakbym wykonywał kompletnie niewłaściwy rodzaj salutu. Zapewniam was, że nigdy bym czegoś takiego nie zrobił. Podobieństwo mojego gestu było absolutnie przypadkowe." - brzmiało swego czasu wyjaśnienie Walijczyka.
 

Jeśli doświadczony golkiper zostanie uznany winnym, to grozi mu minimum pięć meczów zawieszenia. 

 

Hennessey w bieżącym sezonie Premier League wystąpił w 17 meczach, w których puścił 25 bramek i zanotował 5 czystych kont. Obecnie leczy kontuzję i będzie zdolny do gry dopiero w lutym. 

 

Źródło zdjęcia: Instagram/Max Meyer

 

Jeśli doceniasz naszą pracę i chcesz dołożyć cegiełkę do rozwoju Fan Clubu, to możesz nas wesprzeć na: patronite.pl/CPFC_Polska.

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.