Wyróżnione posty

U23: Crystal Palace 3-0 Hull City

19/04/2018

Podopieczni Richarda Shawa w czwartkowe popołudnie pewnie wygrali z Tygrysami 3-0. To szóste zwycięstwo z rzędu młodych Orłów, którzy już jakiś czas temu zapewnili sobie mistrzostwo Professional Development League.

Goście podobnie jak Palace wygrali pięć wcześniejszych meczów. Wydawało się, że spotkanie będzie bardzo zacięte i wyrównane. No i na początku rzeczywiście tak było. W 17. minucie w przeciągu dosłownie kilkunastu sekund bramkarz Orłów, Joe Tupper popisał się dwoma świetnymi interwencjami po strzałach odpowiednio Liama ​​Edwardsa oraz Grega Olley'a. Trzy minuty później było już jednak 1-0 dla Crystal Palace po golu Leviego Lumeki. Jak zwykle bardzo efektownie grał Jason Lokilo, którego wszędzie było pełno. Tuż przed przerwą Belg przeprowadził indywidualną akcję i niespodziewanie oddał piękny strzał zza pola karnego, ale niestety piłka trafiła w spojenie słupka z poprzeczką.

Na początku drugiej połowy swoje szanse na zdobycie gola mieli Kian Flanagan, a także Jarosław Jach, jednak w obydwu przypadkach zagrożenie zostało skrzętnie zneutralizowane. Później było nieco spokojniej, ale w 60. minucie nasza drużyna znowu doszła do głosu. Po akcji duetu McGregor-Flanagan bliski zdobycia drugiego gola był Lumeka, ale jego strzał wybił bramkarz Hull, Harrison Foulkes. Nie napisaliśmy obronił, bo futbolówka po tej interwencji trafiła pod nogi Jamesa Daly'ego i nastoletni snajper z najbliższej odległości wpakował ją do siatki. 18-latek jest niesamowicie skuteczny w obecnym sezonie PDL U23 - w 11 meczach strzelił 8 bramek. W zasadzie do końcowego gwizdka nie oddaliśmy już inicjatywy gościom. Bardzo aktywny w ofensywie był Jach. Obrońcy Hull City mieli spore problemy z upilnowaniem 24-latka i reprezentant Polski był nawet blisko zdobycia debiutanckiego gola w 89. minucie, ale po jego główce i interwencji golkipera piłka trafiła w słupek. Momentalnie dobiegł do niej Levi Lumeka, który zapisał już 15 trafienie w bieżących rozgrywkach. Czarnoskóry zawodnik, który zadebiutował w Premier League za rządów Franka de Boera jest obecnie najlepszym strzelcem Crystal Palace U23. Końcowy wynik mógł być zdecydowanie wyższy. Swoją szansę w ostatnich sekundach miał również rezerwowy, Rob Street, ale 16-letni napastnik trafił w... słupek.

Był to pojedynek o tak zwaną pietruszkę, ale już 30 kwietnia zagramy pierwszy półfinałowy mecz play-off o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Jednak jeszcze w najbliższy poniedziałek odbędzie się ostatnie spotkanie sezonu południowej dywizji Professional Development League, w którym zmierzymy się z Birmingham City.

Jako ciekawostkę można potraktować fakt, że na prawej obronie 45 minut rozegrał Nathan Baxter. Z naszych informacji wynika, że to 18-letni defensor, który dotychczas grał w drużynie Evertonu do lat 18. Baxter od kilku dni przebywa na testach w południowym Londynie.

Skład Crystal Palace U23: Tupper - Baxter (Mitchell 46), Bryon, Jach, Brown - McGregor, Rakip, Lokilo (Hungbo 77), Flanagan - Lumeka, Daly (Street 86)

Niewykorzystane zmiany: Funnell, Robertson.

Źródło zdjęć: cpfc.co.uk