Wyróżnione posty

Dużo szumu, efektów brak

11/01/2018

Trwa kolejne okienko transferowe i kolejny raz możemy przekonać się, że nie warto zanadto brać do siebie różnego rodzaju plotki. No chyba, że komuś nie szkoda czasu i nerwów, to Twitter oraz inne media społecznościowe stoją otworem. 

Wczoraj Sky Sports poinformował o możliwych testach medycznych Diafry Sakho w ośrodku treningowym Crystal Palace, podczas gdy w rzeczywistości Senegalczyk uczestniczył w porannym treningu WHU. Kilka godzin później do Sky dołączył Jason Burt z The Telegraph, który w swoim artykule przekonywał, że 28-latek uda się na przedtransferowe badania, ale dodał też, że formalna opłata nie została jeszcze uzgodniona. Dzisiaj (11 stycznia) czarnoskóry napastnik ponownie uczestniczył w sesji treningowej Młotów, ale dziennikarze Sky Sports zgodnie twierdzili, że oba kluby doszły do porozumienia, co do kwoty transferu. Znowu minęło kilka godzin i tym razem do akcji wkroczył Pete O'Rourke, pismak ESPN, który dzień wcześniej jako jeden z pierwszy doniósł o testach medycznych Sakho. Co napisał w czwartkowe popołudnie? Otóż, że transfer Diafry Sakho nie dojdzie do skutku. 

Mniej drastyczna, ale również warta odnotowania jest sprawa bramkarza Getafe, Vicente Guaity. Wszelakie media były zgodne co do tego, że faworytów do kupienia Hiszpana jest dwóch - Crystal Palace oraz Watford. Oczywiście raz na prowadzenie wysuwały się Orły, następnie Szerszenie i tak na zmianę. Jednego dnia Guaita nie uczestniczył w treningu klubu mającego swoją siedzibę na przedmieściach Madrytu. Później nie znalazł się w kadrze na mecz i już dziennikarzyny miały pożywkę. Plotek było mnóstwo, żadna nie okazała się prawdziwa, bo oficjalnie 30-latek po prostu przeziębił się. Mimo wszystko, zwykle dosyć dobrze poinformowany Ed Aarons z The Guardian napisał na Twitterze, że Vicente Guaita jest blisko dołączenia do Crystal Palace, przy wciąż mocnym zainteresowaniu Watfordu. Dzisiaj trener Getafe, José Bordalás skomentował całą sytuację w taki sposób: "Prezydent klubu powiedział mi, żebym był spokojny, bo Guaita ma kontrakt do 30 czerwca bieżącego roku." Nie minęło kilkadziesiąt minut od tej konferencji prasowej i Dean Jones z Bleacher Report twierdzi, że Palace jest na skraju zakontraktowania golkipera Getafe...

 

Takich historii jest mnóstwo, to tylko dwie z brzegu z obecnego okienka transferowego. Nie wiadomo jakie będą ostateczne losy obydwu zawodników, ale dziennikarskie grono z Anglii, Włoch a także Hiszpanii zdążyło już zniesmaczyć sporą grupę kibiców. I po co to wszystko? 

 

Share on Facebook
Share on Twitter
Please reload

Tomkins wrócił do gry po 5 miesiącach!

23/09/2019

1/10
Please reload

Ostatnie posty
Please reload

Archiwum
Please reload

Wszelkie prawa zastrzeżone przez cpfcpolska.com. 2013-2018. Znaki towarowe i logo Crystal Palace oraz logo Fan Clubu są własnością Crystal Palace F.C.